Tasarımcı Özlem Süer

Özlem Süer

Tasarımları dünya moda otoritelerince Avant-Garde, Neo-Romantik , Deneysel , Kavramsal ve disiplinler arası olarak tanımlanan Özlem Süer; 30 yıllık moda ve tasarım serüveninde, her sezon farklı öykülerden esinlenerek yarattığı eşsiz koleksiyonların yanı sıra, farklı disiplinleri kavramsal bakış açısı ile sentezlediği sanat enstalasyonları ile de dünya genelinde solo veya karma performanslar gerçekleştirmektedir.

Eğitim ve Akademik Çalışmalar

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü’nde lisans eğitimi görmüş, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünde Yüksek Lisans ve Doktora programlarını tamamlamıştır. Aynı bölümden yardımcı doçent olarak ayrılarak kendi markasını kurmuştur. Şu an Öğr.Gör olarak ‘Giysi Tasarımı ” Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora aşamalarında eğitim vermektedir.

Özlem Süer, 1997 yılından bu yana iki yıl sonrasının renk ve trendlerinin belirlendiği Dünya Renk ve Konsept Birliği INTERCOLOR’da Türkiye’yi Ümit Ünal ile birlikte temsil etmektedir. Yılda iki kez yapılan toplantılarda ortaya çıkan bilgileri ilgili sektörlere  ve yurtiçi – yurtdışı üniversitelerde  akademik seminer ve workshop çalışmalarıyla aktarmaktadırlar.

Sanatsal Faaliyetler 

  • Kavramsal Sanata Dair Faaliyetler: Plastik Sanatlar ve Giyilebilir Sanatlar Konularında Sergi katılımları, Performanslar
  • Performans ve sahne projeleri: Sahne Kostümleri, Gösteri Sanatları Kostümleri ve İmaj Çalışmaları

Sektörel Faaliyetler

  • Yaratıcı-Kurumsal danışmanlık: İplikten dokumaya, iç mekan tekstil tasarımından mücevher tasarımına, farklı yaratıcı alanlarda konsept ve tasarım geliştirme danışmanlık hizmetleri vermek        
  • Uluslararası tüketim eğilimleri ve moda başlıklı aydınlatma konferansları:  Yeni yaşam biçimlerini, gelmekte olanı, ürün ve hizmet geliştirme odaklı tanımlamak ve ilgili sektörle ilişkilendirmek

Moda ve Tasarıma Yaklaşımı

Tasarım kavramına çözüm üreten bir kimlikle bakmak ve tasarım felsefesini sorgulayan ürünler üretmek, uzun bir yolculuk olarak gördüğü tasarım serüvenini özetlemektedir.

Düsseldorf, Tokyo, Londra, Milano, Moskova, Paris, New York ve Berlin gibi dünyanın moda merkezlerinde yaptığı performans ve gösterileriyle modanın endüstriyel kimliğinin dışında, sanata yakın duruşuyla, dünyada da tanınan ve anılan bir tasarım markası olmuştur. Kırkı aşkın kişisel defile ve performansıyla, yurt içi ve yurt dışı birçok moda gösterisinde imzası bulunmaktadır.

Tasarımlarında deneysel ve yeni olanı arayan, bunu yaparken tasarımlarını  kavramlarla ilişkilendiren Özlem Süer, materyal ve rengin ön plana çıktığı koleksiyonlarıyla her sezon çok geniş bir coğrafyada moda merkezlerinden tanıtım ve satışını gerçekleştirmektedir.

ÖZLEM SÜER HOUSE

1928 yılında inşa edilen ve ikinci derece tarihi eser olan “ÖZLEM SÜER HOUSE” binası Nişantaşı’nda muhteşem bir botaniğe sahip dev manolya ağaçları arasında yer alan bir concept store’dur. “Özlem Süer House”, Türkiye’de ilk kez dünyadaki dev markaların moda tasarım üsleri ruhundan esinlenerek geliştirilmiş, verilen servislerle farklılaşmış, özgün bir tasarım/uygulama alanı ve alternatif duruşlu bir Maison olarak hizmet vermektedir.

  • Özlem Süer White ile gelinlikler, 
  • Avantgarde Couture ile hazır giyim,
  • Pret a Couture ile gece kostümleri, House içinde exclusive noktalara konumlanmıştır. 

Yeni yaşam biçimlerinde yeni lüksler yaratan Özlem Süer House, farklı line’ları ve yaratıcı projeleriyle yüksek bir tasarım ruhu sergilemektedir. Bütüne hakim bir ruhla çözüm üreten ve farklılık yaratma ilkesiyle hareket eden Özlem Süer House, ayrıcalıklı olmayı yaşam biçimi olarak seçenlerin tercihidir.

İstanbul

Teşvikiye, Büyük Çiftlik Sk. No:20, 34365 Şişli/İstanbul

Telefon: (0212) 240 57 38

  • No products in the cart.