BİLMENİZ GEREKEN 6 GELİNLİK YAKASI

Dilayla Kopuz

Hayallerinizdeki gelinliği bulmanıza giden bir sürü yol var ama bu yollar sizi korkutmasın. Önemli detayları bildiğiniz sürece doğru gelinliğe ulaşmanız daha kolay olacak.

Walt Disney’inde dediği gibi ‘Sihirde sihir yoktur, her şey ayrıntılarda gizlidir.’

Bu detayların en önemlilerinden bir tanesi de yaka modelleri çünkü seçtiğiniz model ile yüzünüzü nasıl vurgulayacağınızı belirlemiş oluyorsunuz. Genellikle minyon gelinler derin bir yakayı, uzun boylu gelinler daha yüksek yakalı stilleri tercih ediyor ancak bu tercihler arasında en önemli şey kendinizi en iyi hissettiren yakayı seçmenizdir. En popüler gelinlik yakalarını inceleyelim.

1.İlüzyon Yaka:

Yumuşak şeffaf kumaş (tül veya dantel gibi) korsajın tepesinden boyun tabanına veya omuzların üzerine kadar uzanır ve askısız, derin görünümlü veya ince askılı bir elbise görünümü verir. Modern bir zarafet yaratan bu yaka kesimi ile karakterinizi yansıtmanıza yardımcı olacak bir detay ekleyecektir. gelinliğinize

2. Düz/Straplez Yaka:

Straplez görüntü oluşturan yaka türü modern ve temiz bir bakış açısıyla dekolte ve köprücük kemiğini vurgular. Romantik bir görünüm yaratmak için tercih edilebilir bir yaka şeklidir.

3.Kalp Yaka Straplez:

Şekliyle dekolteyi vurgulayarak daha uzun ve zayıf bir görünüm sağlar. Son yıllarda çok tercih edilen bir yaka modelidir.

4.Yüksek Yaka:

Grace Kelly ve Audrey Hepburn gibi ikonlar tarafından sık sık kullanılan yüksek yaka, dik yaka veya hakim yaka olarakta bilinir. Uzun yüz ve ince boyunlu yüzleri daha çok ortaya çıkaran bir modeldir.

5.V  Yaka:

V yaka, omuzlardan göğse doğru V harfi çizerek inen bir yaka kesimidir ve daha uzun bir gövde görünümü sağlar.

6.Omuz Dışı Yaka:

Omuzları açık yaka, yaz, plaj, boho ve destinasyon düğünlerinin en çok tercih edilen bu yaka kesiminin zamansız stili yüzünüzü zarif bir şekilde çerçeveler ve drapeli kolları ile omuzları ve köprücük kemiklerinizi öne çıkartır. Kollarınızı öne çıkarmak istemiyorsanız bu yaka kesimi yerine porter yaka öneriyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • No products in the cart.